Drodzy Inspiratorzy!

Mistrzostwa Daily Nail Art & Nail Design WorldCUP jako jedyne w Polsce i jedne z nielicznych na świecie mają na celu wyłonić Mistrza w Codziennej Stylizacji Paznokci. Styliści mają okazję zaprezentować najwyższy poziom świadczonych na co dzień usług!

 

Regulamin Mistrzostw w Codziennej Stylizacji Paznokci

Zasady kwalifikacji:

W zawodach mogą wziąć udział Styliści pełnoletni, którzy udokumentują ukończenie szkolenia z zakresu stylizacji paznokci metodą żelową lub akrylową. Warunkiem wzięcia udziału w konkurencji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na dole niniejszej strony oraz wysłanie zdjęcia stylizacji, która weźmie udział w eliminacjach.

Warunkiem niezbędnym do kwalifikacji jest także wpłata 100zł na podane niżej konto:

Nail Artists Polska
Paulina Pastuszak
ul. Piotrowicka 17
40-722 Katowice
mBank: PL 82 1140 2004 0000 3302 6440 2989
SWIFT: BREXPLPWMBK
 

Spośród nadesłanych drogą mailową prac Jury wybierze 10 uczestników, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w finale.
Prace prosimy podsyłać na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Praca eliminacyjna nie może być wykonana ponownie w trakcie finału! Uczestnik musi zaprezentować inne zdobienie! Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do końca Marca.

Dodatkowo, 50 najlepszych prac zostanie opublikowanych na oficjalnym profilu Organizatora, a użytkownicy portalu Facebook przyznają w jawnym głosowaniu „Nagrodę Publiczności”.

Cel:

Zadaniem uczestników jest wykonanie pełnego seta paznokci codziennych, gabinetowych.

Pod tym pojęciem rozumiemy paznokcie przedłużone żelem lub akrylem na szablonie - ale nie dłuższe niż 10mm poza opuszek. Kształt wolnego brzegu zależy od preferencji uczestnika, jednak przy uwzględnieniu dopasowania formy do kształtu dłoni modelki. Stylizacja może być monochromatyczna lub french - zależy to od wizji artystycznej zawodnika.

Na wykonanie stylizacji uczestnicy mają 2,5 godziny.

Integralną częścią stylizacji musi być zdobienie. Charakter zdobienia powinien uwzględniać aspekty użytkowe, dlatego elementy 3D wyższe niż 3mm będą skutkować dyskwalifikacją uczestnika. Dozwolone są następujące materiały zdobnicze: lakiery hybrydowe, żele kolorowe, akryle kolorowe, farby akrylowe, glittery, bulion, cyrkonie, pyłki itp. Niedozwolone jest korzystanie ze stempli i airbrusha.

Uczestnicy mogą pracować przy użyciu frezarki.

Przebieg zawodów:

Organizator zapewnia biurko do pracy oraz krzesła. Uczestnicy odpowiedzialni są za przyjazd z modelką oraz wszelkimi niezbędnymi materiałami do wykonania stylizacji.

Modelki powinny być ubrane w koszulki z krótkim rękawem, a na ich dłoniach i przedramionach nie może być żadnych znaków szczególnych - ozdób, pierścionków, zegarków, tatuaży itp.

W trakcie pracy niedozwolone jest używanie telefonów komórkowych (dotyczy to zarówno modelek jak i uczestników). Można korzystać z namalowanego lub wydrukowanego wzoru wykonywanej stylizacji.

Przed rozpoczęciem zawodów sędzia techniczny sprawdza stan paznokci modelek - płytki powinny być czyste, pozbawione śladów materiału. Nie mogą być zmatowione. Dozwolone jest wcześniejsze wykonanie manicure. Wszelkie skaleczenia lub inne ślady przerwania ciągłości tkanki zostaną odnotowane w arkuszu ocen zawodnika.

Jakakolwiek praca przy dłoni modelki przed sygnałem START i po sygnale STOP będzie skutkowała dyskwalifikacją.

Kryteria oceny:

1. TECHNIKA

 1. Budowa paznokcia: apex i łuk adekwatny do wykonanej długości i kształtu paznokcia
 2. Budowa paznokcia: krzywa c adekwatna do wykonanej długości i kształtu paznokcia
 3. Struktura linii bocznych: idealna kontynuacja naturalnej płytki paznokcia
 4. Grubość paznokci na wolnym brzegu: odpowiednia dla stylizacji codziennej
 5. Kształt paznokcia: idealnie opiłowana forma zgodna z kanonami Nail Design
 6. Wrażenie ogólne: gładkość powierzchni, aplikacja masy przy wale okołopaznokciowym, ciągłość linii skórek itp.

W SUMIE 60 PUNKTÓW: PO 10 W KAŻDEJ KATEGORII

2. NAIL ART

 1. Poziom zaawansowania wykonanego zdobienia: użycie łatwych lub trudnych technik
 2. Kolorystyka: optymalny dobór barw i struktury materiału
 3. Różnorodność materiałów: zastosowanie kilku technik zdobienia
 4. Oryginalność i nietuzinkowość wykonanego zdobienia
 5. Wrażenie ogólne: czystość i jednolitość formy

W SUMIE 50 PUNKTÓW: PO 10 W KAŻDEJ KATEGORII

 

Ocena jury:

Skład jury to uznani w branży Styliści, Instruktorzy, Mistrzowie o ugruntowanej pozycji na rynku stylizacji paznokci; przewodniczącą Jury jest Paulina Pastuszak.

Jury ocenia prace w sposób anonimowy - sędziowie nie mają wcześniej dostępu do uczestników i modelek. Decyzja jury jest ostateczna i niepodważalna.

Uczestnicy w ciągu 7 dni od zakończenia imprezy otrzymują drogą mailową swoje arkusze ocen.

Nagrody:

Sponsorem generalnym jest Nail Artists Polska oraz Perfect Project by Paulina Pastuszak.

 

Materiały do Pobrania:

Regulamin mistrzostw

Formularz zgłoszeniowy

 


 

Kochani Artyści !!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszej drugiej konkurencji! :)

MINI tip-box 
Temat: Wiosenna biżuteria

 
To innowacyjna konkurencja, w której możecie dać upust swojej fantazji… ale w granicach rozsądku! 
Waszym zadaniem jest przygotowanie wzornika - zestawu czterech tipsów - poświęconych konkretnej tematyce! Spytacie czemu czterech? Bo gdy robicie zdjęcia Waszych stylizacji kciuk i tak jest schowany.;)

Regulamin konkurencji

 • Zadaniem Stylisty jest stworzenie wzornika składającego się z czterech tipsów. Zdobienie zaprezentowane na tipsach musi mieć charakter użytkowy - niedozwolone są konstrukcje 3D wyższe niż 4mm.
 • Tipsy mogą być dowolnego rozmiaru i kształtu jednak ich długość nie powinna przekraczać 4 cm. Tipsy mogą - lecz nie muszą - być z sobą połączone.
 • Tipsy powinny zostać przyklejone do jednolitego podłoża (ramka, plexi, sklejka, karton itp), dobrze zabezpieczone i wysłane pod adres Organizatora:
  Nail Artists Polska, ul. Piotrowicka 17, 40-722 Katowice.
 • Zawodnicy startują w dwóch kategoriach: REGULAR (styliści, którzy nigdy nie zdobyli 1,2 lub 3 miejsca w konkurencjach odbywających się na mistrzostwach z zakresu Nail Art) i MASTER (laureaci mistrzostw Nail Art).
  Jednocześnie informujemy, że tworząc nowy format mistrzostw, organizatorzy stawiają na najwyższe standardy sędziowskie i grę „fair play”. Uczestnicy mistrzostw którzy podadzą nieprawdziwe dane w zakresie kwalifikacji do kategorii, mogą zostać pozbawieni tytułów i nagród w każdym czasie powzięcia przez Organizatorów wiadomości o tym fakcie.
 • Kompozycja powinna odpowiadać narzuconej tematyce. Wzór na czterech tipsach może tworzyć spójną całość ale dopuszczana jest też opcja by każdy tips stanowił odrębne zdobienie.
 • Styliści mogą używać żeli, akryli, lakierów hybrydowych, farb, akwareli, bulionu, brokatu, glitterów, taśm, folii itp.
 • Niedozwolone jest korzystanie z airbrusha, naklejek, wrapsów i stempli.
 • Organizator zobowiązuje się do odesłania prac uczestnikom - którzy wyrażą taką chęć - w ciągu dwóch tygodni od imprezy. Organizator nie odpowiada za zniszczenia mające miejsce w czasie transportu MINI tip - boxów.

Kryteria Oceny:

Wrażenie ogólne - 12 punktów
Stopień trudności użytych technik zdobniczych - 12 punktów
Oryginalność pomysłu - 12 punktów
Dbałość o detale - 12 punktów
Zgodność z tematem - 8 punktów
Kolorystyka - 4 punkty

- Prace przyjmowane są do dnia 15 maja. Decyduje data stempla pocztowego lub data nadania przesyłki drogą kurierską.
- Aby przystąpić do zawodów niezbędne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Warunkiem niezbędnym do kwalifikacji jest także wpłata 150 zł na podane niżej konto:
 
Nail Artists Polska
Paulina Pastuszak
ul. Piotrowicka 17
40-722 Katowice
Bank BZ WBK: 12 1090 2590 0000 0001 3413 6134
Kod SWIFT/BIC: WBKPPLPP

- Decyzje jury są niepodważalne i nie przysługuje od nich odwołanie.